УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2002 рік Червень Не будемо чужими на рідній землі


Наприкінці червня в місті Тал-лінні (Естонія) проходила Євро-пейська конференція СФУЖО, тема якої “Змагання України за свою незалежність — вчора і сьогодні”. Серед учасників — делегати з Великої Британії, Німеччини, Польщі, Швеції та інших країн Європи, почесні гості з Канади — Голова СФУЖО Оксана Соколик та з України — Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Горинь та Голова Національної Ради Жіночих Організацій Ірина Голубєва.

Довідка

Світова Федерація Українських жі-ночих організацій (СФУЖО) засно-вана у США в листопаді 1948 року. Федерація має консультативний ста-тус ІІ-ї категорії як недержавна організація при Економічній і Соці-альній Раді (ЕСOSOS), при OOН і при ЮНІСЕФ. Сьогодні федерація об’єднує 23 жіночі організації, які репрезентують 15 країн на чотирьох континентах, а також гуртує окре-мих прихильників. Серед основних завдань федерації — всебічна допомога незалежній Україні в її державотворенні, турбота про збереження української ідентичності та здорову українську християнську родину; налагоджування нових зв’язків з міжнародними, зокрема жіночими, організаціями і репрезентація українського жіноцтва тощо. СФУЖО має свій друкований орган — журнал “Українка в світі”.

На конференцію були запрошені представники влади Естонії, відомі громадські діячі. У своїй програмовій доповіді Голова СФУЖО Оксана Соколик розповіла присутнім про діяльність федерації, її плани на майбутнє. СФУЖО постійно бере участь у різноманітних державних і міжнародних конференціях, її представницькі органи працюють в ООН. Тепер вони піднімають питання не про терор чи заслання, а про Чорнобиль, торгівлю жінками. Українську православну церкву в Ногінську (Росія), яку забрали у Київського патріархату. Серед завдань, про які говорила Оксана Соколик, збереження національної ідентичності діаспори, пропаганда позитивного іміджу України в тих країнах, де проживають наші громади, підтримка нової економічної еміграції та інше. “Вже минув час подавання кави учасникам засідань, — сказала Оксана Соколик. — Українка нарешті повинна посісти місце, яке їй призначене історичною долею, відповідне її освіті та знанням”.

Серед основних питань, які піднімалися на конференції, — участь жінок-патріоток у визвольних змаганнях ОУН-УПА, стан української мови. Хвилюючі виступи учасниць боротьби УПА не раз викликали сльози у присутніх. Ці спогади були неоціненно вартісні тим, що звучали вони з вуст очевидців тієї кривавої війни. Жодного не залишили байдужим розповіді про реальні події і зламані людські долі. Особливо доповідь Голови СФУЖО в Європі Ірини Козак, яка разом з Катериною Заріцькою очолювала підпільний Червоний Хрест. Це була структурно організована і розгалужена ланка УПА. Жінки брали участь не тільки в діяльності Червоного Хреста, а й були зв’язковими, розвідниками, радистами, пропагандистами і, звичайно, працювали в господарських частинах. Вони, як і чоловіки, стійко витримували труднощі воєнного лихоліття. Ті з жінок, які залишилися в живих, у мирний час продовжували активне громадське життя за кордоном. І зараз, у свої немолоді роки, вони переймаються всіма проблемами, що стосуються України. Ось, наприклад, які теми обговорювалися за круглим столом: “Гігієна і стан здоров’я населення України: торгівля жінками”, “Українська мова серед українців Естонії”; “Двомовність в Україні” та інші.

Аналізуючи роботу конференції “Змагання України за свою незалежність — вчора і сьогодні”, можна зазначити, що вона була поділена на дві частини: “вчора” і “сьогодні”. Вчора — це намагання воюючої України звільнитися від ворогів її незалежності, це боротьба ідеалістів, які пішли зі зброєю в руках захищати свою батьківщину. У невигідних умовах, недостатньо озброєні, вони протистояли незрівнянно більшій силі. Пам’ять про тих героїв була вшанована учасниками конференції урочистим вечором. А сьогодні — це змагання діаспори за національну ідентичність.

Окрім того, що активісти діаспори докладають чимало зусиль, щоб не “потонути в чужому морі”, вони ще й допомагають Україні боронитися від таких нищівних впливів, як процес русифікації. Вони не хочуть бути чужими на рідній землі. Конференція закінчилася прийняттям резолюції, яка буде опублікована в пресі.

Світлана Остапа - прес-секретар УВКР

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004