УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Квітень Українська преса зарубіжжя: Камчатка


Ми започатковуємо огляди української преси зарубіжжя. Рідне друковане слово на далеких зем-лях, де проживають українці, відіграє особливу роль, об’єднуючи людей, зміцнюючи духовні, національні зв’язки, а заразом віддзер-калюючи життя українства поза Україною. Ко-ристуючись нагодою, висловлюємо вдячність усім знаним і незнаним патріотам українсь-кого слова, які самовіддано працюють над його поширенням у світі. Ми шлемо також свої вітання всім авторам, дописувачам і запевняємо, що їх матеріали не проходять повз нашу увагу, а так чи інакше використо-вуються для утвердження авторитету укра-їнства, доброї слави України.

Де тільки не кидала доля українців по світу! Ось і далека Камчатка прихистила їх немало. По-різному лягали шляхи сюди із солов’їної України, не завжди ними поверталися до отчого дому.

Українське земляцтво на Камчатці вже відсвяткувало своє десятиліття. Воно об’єднує людей в різноманітних формах громадського життя, і одним із його проявів є газета «Батьківщина», котру редагує Едіта Познякова.

Газета подає цікаву і змістовну інформацію про життя в Україні, містить різноманітні маловідомі або спотворені комуністичною пропагандою сторінки історії. Важливим, як на наш погляд, є публікація юридичних консультацій, документів, що стосуються перебування чи проживання українців в Росії, і правил їх оформлення. І, звичайно, це розповіді про українців Камчатки. У далекому 1973 році після закінчення культурно-просвітнього училища в Каневі приїхала на камчатські простори Марійка Одарченко. Її організаторські здібності, дзвінкий і чистий, як джерельна вода, голос швидко помітили. Кришталевий голос Марії Одарченко нині знають на всій Камчатці. Ансамблю «Чудовий настрій», з яким працює співачка, нещодавно присвоєно звання Народного. Марія не забуває про рідну землю. Вона – член Правління Національно-культурної автономії українців Камчатки.

Хвилює серце читача матеріал про трьох українців, трьох Валеріїїв, які були яскравими особистостями і помітними постатями в камчатському земляцтві. Безжальна смерть забрала їх протягом одного року, але пам’ять про чудових і талановитих земляків – акторів Валерія Поету та Валерія Білоусова і геолога Валерія Сергєєва – збережеться назавжди. Так, як живе й пам’ять про Олександра Гіля, який, на жаль, передчасно, у розквіті творчих сил. пішов з життя. Керівник ансамблю «Менго», він створив яскравий і самобутній колектив. Українець за національністю вчив коряків, ітельменів, чукчів їх рідному, напівзабутому мистецтву танцю, що стало живою легендою. Про нелегку долю нащадка вояків УПА Максима і Мотрі Поліщуків Святослава Поліщука розповідає нарис «Я юності не знав...». Цю хвилюючу розповідь ми сподіваємося розмістити в одному з наступних чисел нашого Вісника.

Ми маємо пам’ятати минуле і жити майбутнім. Надію на майбутнє нам дають наші діти. Зокрема, й ті, що навчаються в українському класі школи №7 Петропавловська-Камчатського, що почав діяти з вересня 2002 року. Марійка Левицька – одна з учениць цього класу – розповідає про навчання в цьому класі:

«В перший місяць навчання наш клас був чимось схожий на Вавілон: учні не розуміли вчителів, а вчителі не відразу сприймали «українську» мову учнів. Але вже через два місяці учні почали говорити не «Доброє утро!», а «Доброго ранку!», вивчили назви головних міст України, її державні символи, познайомилися з основними стравами української кухні. Інколи з’являлися смішні моменти: замість слова «картопля» деякі учні говорили »бульба», з українських страв могли назвати тільки борщ і, як традиційний напій, називали не узвар, а горілку...». Дітей об’єднують численні позакласні, виховні заходи, на яких звучить українське слово, чується українська пісня. Розповідь Марійки завершується словами: «Бажаю, щоб таких класів було більше». Ми теж приєднуємося до цього побажання. Дай Боже!

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004