УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Квітень Вшанування жертв голодоморув бельгійському сенаті


Українці у всьому світі вшановують пам’ять від 7 до 10 млн жертв Голодомору 1932–33 рр. Амбасада України в Бельгії та Університет м. Льєжу запросили представників бельгійського уряду, амбасад і консульств та української діяспори на вшанування жертв Голодомору, яке відбулося 03.04.2003 в приміщені бельгійського Сенату. По боках Президії висіли бельгійський та український прапори.

Відкрив жалібну імпрезу Амбасадор України достойний пан В.Кандохій, привітавши численних присутніх, які зійшлися з такої сумної нагоди. Відтак доповідь виголосив професор Сімон Петерман. Він говорив про винищення українського народу, який поніс жахливі страти в голоді, штучно створеному Московською Комуністичною Партією й її вислужниками в Україні. Він наголосив на тому, що преса у вільному світі, знаючи про ті жахіття, змовилася й не писала про цей злочин, замовчувала відомі їм факти.

Щойно пізніше, завдяки українській діяспорі в Західному світі тема Голодомору в Україні набрала світового розголосу і врешті згадалися на сторінках світової преси мілійони жертв страшного злочину, за який досі ніхто не був покараний. «Винищування українців було справою совєтської державної політики, так як печі в концтаборі Дахав були справою державної політики». Українські куркулі вмирали…задля вигоди держави, для того, щоби допомогти у становленні нового ладу. Вони загинули, а світова пам’ять про їх смерть поросла травою забуття.Чому?» – так писав американський журнал «Тайм» в 1983 році.

Та не поросла пам’ять жертв травою…бо українська діяспора на чолі з СКВУ таки зрушила справу голоду й створила світовий Комітет для розповсюдження правди про траґедію в світі. Такі відомі особистості, як проф. Джеймс Майс, Роберт Конквест та представники діяспори різних країн світу увійшли в Світовий Комітет вшанування жертв Голоду і видали відповідні твори на тему Голоду і фільм «Жнива розпачі». Про це говорив у своїй доповіді мгр. Омелян Коваль, Голова Громадської Централі Бельгії. В Бельгії живе кілька осіб, які пережили Голодомор, хоч втратили членів своєї родини. Свідчення п. Теклі Івасюк з Київщини, п. Осипи Хохоляк з Ново Миколаївки та п. Володимира Михайлюка прочитав Павло Когут. Живі свідки – це підтвердження існування цієї страшної траґедії українського народу. Та скільки би не говорити, писати на згадану тему – зрозуміти жахливість смерти від голоду може допомогти лише фільм…

Відомий кінорежисер Олесь Янчук з України був запрошений організаторами цього жалібного вшанування до Бруселю. В приміщенні бельгійського Сенату був висвітлений ним поставлений фільм «Голод 33» за повістю Василя Барки – сценарій Леся Танюка. Перед його висвітленням Олесь Янчук говорив про те, як постала ідея знімання фільму, як він творився ще за часів Радянської України. Говорив про труднощі у зв’язку з його фінансуванням й побоювання в часі перевороту в Москві в 1991 році – знищення фільму, який робився на студії ім. Ол. Довженка. Олесь сказав, що фільм був висвітлений на багатьох міжнародних кіно-фестивалях. Олесь гордий, що фільм буде висвітлений в Бельгійському Сенаті. Картини фільму зробили на учасників вшанування сильне вражіння. Я бачила, як витирали сльози всі присутні, а це важне, бо лише фільм міг передати ті людські страждання, ті злочини, які чинили вислужники Москви, комуністичної партії, що безпощадно знущалися над людьми, над жінками і малими дітьми. Хай їм за те буде вічне прокляття! Можу сміло твердити, що вшанування пам’яті жертв Голодомору ініційоване Амбасадою України відбулося в Бруселі гідно і на відповідному рівні.

У пам’ятному засіданні з нагоди подій 70-річної давнини взяли участь представники політичних, наукових та громадських кіл Бельгії, Нідерландів, Італії, члени Федерального парламенту, спільнот та регіонів, представники українських організацій з Німеччини, Австралії, журналісти, дипломати.

В Сенаті був також Дідерик Крамерс з товариства Голяндія-Україна, який належить до редакційної колегії журналу, що подав матеріал на тему Голодомору в Україні по-нідерландські (флямандськи). Треба сердечно подякувати голяндцям за такі публікації про Україну, що черговий раз заперечує твердження про те, що про Україну не знають в Бельгії чи в світі.

Марічка
Галабурда-Чигрин

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004