УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Грудень Українська Національна Рада: перші кроки


Міністр прав людини та національних меншин Сербії і Чорногорії д-р Расим Ляїч прийняв делегацію Української Національної Ради у складі Василь Дацишин — голова, Славко Микитишин — віцеголова, Євген Кулеба — секретар і Борис Небесний, голова Одбору освіти. Делегати розповіли про діяльність Ради. Зокрема, відбулося два засідання як президії, так і самої Національної Ради, сформовано передбачені Статутом Одбори з інформування, освіти, культури та фінансів і економіки. Ці Одбори, як постійні робочі групи у рамках Ради, готують план діяльності у співпраці з іншими товариствами, що повинно увійти до бюджету на наступний рік.

Одночасно міністрові Ляїчу презентовано план на наступний рік, яким передбачено проведення Фестивалю української культури, традиційних Літніх шкіл україністики «Просвіта», відкриття всюди, де є бажання, факультативів української мови з елементами національної культури для дітей початкових шкіл. Запропоновано, що і схвалено міністром, щоб серйозно порушити питання про Українську редакцію Радіо і Телебачення Новий Сад. Є ідея, щоб за рахунок бюджетних надходжень було оформлене пропорційне кількості українців мале видавництво, яке друкувало б книжки, газети, часописи, нав-чальну літературу та інші так потрібні україномовні видання.

Ще одна проблема — прагненняння національних рад у Новому Саді одержати приміщення для роботи. Особливо у цьому наполягав Ненад Чанак, голова Парламенту Воєводини, з котрим представники національних рад раніше мали окрему зустріч. Він же обіцяв всіляко сприяти національним радам, як партнерському державі органові, що на демократичних засадах є обраним національною меншиною. Вже розглядається питання, щоб у Новому Саді надати будинок, назвавши його Будинком Народів, де б було і приміщення Української Національної Ради.

Гострою проблемою є інституціоналізація українських потреб. Вся майже робота ведеться на ентузіазмі, що є непогано, але потрібне певне джерело надходжень та інституції, які ці проекти будуть підтримувати і реалізувати. Делегація Української Національної Ради у складі Мирослав Гочак, Євген Кулеба, Василь Небесний, Іван Москалюк і Борис Небесний зустрілася також із віцеголовою Виконавчої ради Воєводини д-р Душком Радосавлєвичем. Презентовано стан справ в українській громаді та висунено наболілі та конструктивні питання, важливі для збереження національного буття.

Важлива інформація, яка стосується роботи Національних рад та взагалі становища національних меншин, надійшла із засідання Виконавчої ради Воєводини. Прийнято постанову, спрямовану на кращу реалізацію Закону про захист прав та свобод національних меншин. Цими змінами забезпечуються партнерські відносини Національних рад у Воєводині і робочих груп Виконавчої ради у галузях службового використання мови та письма, освіти, культури та інформування мовою національної меншини. Передбачається на засідання, де розглядаються ці питання, запрошувати представників Національних рад.

Інфо-служба Товариства
«Просвіта» (Сербія)

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004