П’ять років тому в центрі Сум, якраз між Воскресенською церквою і Преображенським собором, з’явився ще один «Собор». Таку назву обрала громадська організація, в якій об’єдналися представники творчої інтелігенції області з метою самопорятунку творчих особистостей.
За період діяльності «Собору» проведено 97 художніх та фотовиставок, 138 літературно-мистецьких вечорів, майже півтори сотні концертів. «Собором» видано понад 100 високохудожніх книг. Достатньо сказати, що двоє авторів із виданих збірок поезій стали лауреатами всеукраїнських літературних премій (Михайло Шевченко – премія імені Володимира Сосюри, Ніна Гавриленко – імені Олександра Олеся). Автори виданих книг – з далекого зарубіжжя (Канада, Австрія, Австралія), Росії є також серед них кияни, львів’яни, криворіжці. Кілька спільних проектів реалізовано разом з Національною спілкою письменників України, Спілкою фотохудожників та іншими. Діє при мистецькому «Соборі» і власна літературно-мистецька студія «Зерна», яку очолює член НСПУ Юрій Назаренко.
Прихисток у «Соборі» знайшли і національні меншини. Тут проводять свої заходи поляки, німці, грузини.
З усіх кінців планети надходять щирі вітання колективу сумського громадсько-мистецького центру «Собор» з нагоди його ювілею. Так, Союз українок Австралії імені Лесі Українки, висловлює подяку працівникам центру та сумчанам, «за вагому справу для ствердження українського руху на нашій землі».
І насамкінець процитуємо ще одну вітальну телеграму за підписом головного редактора всеукраїнської газети «День» Лариси Івшиної: «... Вам не байдужа доля національної культури. «Собор», відроджуючи аристократичні традиції, властиві землі, що дала світові та Україні чимало видатних імен є провідником ідей, духовності та прогресивного світогляду.
|