31 січня Секретаріатом УВКР проведено «круглий стіл» на тему «Українські громадські організації: стан і переспективи співпраці з УВКР». На ньому обговорювалися такі проблеми: стан і проблеми розвитку громадських організацій в Україні; взаємини українських громадських організацій та владних структур; перспективи співпраці з УКВР.
У «круглому столі» взяли участь представники влади та понад кількох десятків громадських організацій з Києва, Львова, Білої Церкви та Ванкувера (Канада), зокрема — народний депутат України Лілія Григорович, експерт виконкому НДО «Нова Україна» Ірина Антоненко, перший заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики Любов Блінда, заступник директора Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Олена Боровська, координатор спеціальних проектів Фундації Україна — США Людмила Дудник, директор Агентства інформаційного розвитку Андрій Марусов, заступник голови Київської організації «Матері і сестри — молоді України» Зоя Миронова, голова товариства «Гуманітарна колегія» Максим Розумний, керівник аналітичного центру Інституту місцевої демократії Валерій Рубцов, голова Суспільної Служби України Надія Самусяк та інші. Майже всі присутні взяли участь в обговоренні.
10 лютого Секретаріат УВКР провів «круглий стіл» на тему «Проблеми і завдання розвитку освіти в українському зарубіжжі», на якому відбувся обмін інформацією про діяльність структур, що опікуються в Україні розвитком освіти українського зарубіжжя. Присутні обговорили освітні проблеми та нагальні завдання розвитку освіти в українському закордонні. Окремо зупинилися на розробці методики викладання різних предметів в навчальних закладах, забезпеченні їх підручниками, навчальними посібниками, дидактичними матеріалами, а також на підготовці та перепідготовці кадрів для навчальних закладів. Актуальним залишається питання проведення з’їзду освітян українського закордоння, який вже вкотре переноситься через брак коштів для його організації. Учасники заходу піднімали також питання створення навчально-методичного центру стажування вчителів з українського закордоння. У «круглому столі» взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Центру українознавства при КНУ ім. Т. Шевченка, освітнього науково-методичного центру «Україна-діаспора», Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», засобів масової інформації. Україна досі не виробила своєї стратегії співпраці із закордонним українством. А чи можливо її створити без нормативно-правової бази? Поза Україною українців проживає така кількість, що може вистачити ще на одну державу. Саме про це говорили учасники «круглого столу», який пройшов.
11 лютого в Українському домі. Державний комітет України у справах національностей та міграції, Українська Всесвітня Координаційна Рада, які були організаторами даного заходу, винесли на обговорення питання, що хвилюють мільйони українців за кордоном. А саме: проекти про статус закордонних українців; координація роботи з українською діаспорою; європейський досвід співпраці історичної батьківщини з діаспорою.
Свою думку щодо законопроекту «Про правовий статус закордонних українців» висловили його автори народні депутати Євген Гірник та Володимир Бондаренко, а також Іван Драч, Мустафа Джемілєв, Геннадій Удовенко, всього майже 20 учасників круглого столу. Стратегію співпраці України із закордонним українством та європейський досвід співпраці історичної батьківщини з діаспорою розглянули голова УВКР Михайло Горинь, голова Державного комітету України у справах національностей та міграції Геннадій Москаль, заступник Державного секретаря Міністерства закордонних справ України Наталя Зарудна.
3 квітня в приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України УВКР проведено «круглий стіл» на тему «Реформування національної системи науки в Україні: стан, проблеми, завдання». В його роботі взяли участь провідні науковці, народні депутати, члени УВКР. Було визнано, що українська наука перебуває в незадовільному стані, учасники внесли пропозиції щодо виходу з цієї ситуації та вирішили зробити відповідне звернення до влади. Українська Всесвітня Координаційна Рада є організацією, яка спроможна донести рішення «круглого столу» як до влади, так і до населення. Учасники «круглого столу» підкреслили важливу роль, яку УВКР може відігравати у міжнародному науковому співробітництві.
16 травня у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України відбувся «круглий стіл» на тему: «Роль українських релігійних громад у консолідації світового українства і розвитку його духовності», організатором якого була Українська Всесвітня Координаційна Рада за участю Національного інституту стратегічних досліджень. Оранізатори «круглого столу» ставили за мету обговорити стан, проблеми і перспективи розвитку релігійних громад українців та з’ясувати їх вплив на конфігурацію українського світу. Серед учасників — науковці, релігійні діячі, народні депутати, політики, службовці, члени Секретаріату УВКР.
|