УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Жовтень Українська діаспора в інтернеті


Розгалужена, потужна технічно-облаштована, змістовно багата інформаційна мережа світового українства — це той становий хребет, навколо якого найприроднішим чином можуть об’єднатися всі органи світового українського «тіла». Бо ніщо так не об’єднує і не розвиває взаємозв’язки, як обмін інформацією. Саме з цих причин питання форсованого розвитку українського сегменту інтернету є найкатуальнішим геополітичним завданням світового українства, дієвим засобом збереження його етнокультурної автентичності й цілісності.

В числі 7–8 «Вісника УВКР» ми вже мали нагоду висловитися з цього приводу (див. стаття «УВКР підтримує ідею української етно-мережі»). Наше позитивне ставлення до інтернету і українства в ньому знайшло втілення у створенні власного сайту, який містить практично вичерпну інформацію про всі аспекти діяльності УВКР. Ми запрошуємо читачів поділитися своїми думками і міркуваннями щодо можливостей використання інтернету для зміцнення світового українства.

Ця сторінка має презентувати життя української діаспори цілого світу. Її завдання та мета – стати загальним джерелом інформації про життя і побут українців діаспори з країн Європи, Північної та Південної Америки, Австралії й Азії.

По кожній з країн потрібно за єдиним стандартом презентувати всі українські громадські, культурні, мистецькі, просвітні організації, духовні і навчальні заклади – офіційна назва, адреса, історія організації, сьогодення, її статус, структура організації: голова, секретар, заступник, скарбник, головна рада, президія та інші органи (історія керівництва та правління разом з біографіями членів). Логотип організації та інші ознаки і емблеми.

Події й вісті – презентація актуальних подій, заходів, імпрез по кожній з країн, інші інформації, заяви тощо.

Історія українців кожної країни – як проходила і скільки тривала міграція, тут потрібні і фотографії. Статистика, яка стосується українців, державні дані (офіційні), та дані українців (неофіційні) від початку міграції до сьогодні, відсоток від усього населення, міста більш-менш компактного проживання...

Діяльність організацій у всіх галузях:

Культура – розповідь про кожний український ансамбль (музичний, танцювальний, співочий, хори, солісти), імена членів, фотографії, дискографія кожної країни. Презентація фестивалів діаспори (художні, музичні, фолькльорні та інші), культурні центри, музеї, галереї, пам’ятники, кладовища... Інформації про всі культурні події – виставки, літературні вечори, Дні Тараса Шевченка, Дні української культури, презентація україномовних книжок, поети і письменники діаспори тощо.

Освіта – існування освітних організацій, українських шкіл, дитсадків, факультетів, недільні школи, літні школи й табори, гуртки української мови. Історія, імена вчителів і професорів, разом з фотографіями, кількість учнів (студентів).

Інформування – друковані матеріали, тобто часописи, журнали, буклети, бюлетені, книги (бібліографія україномовних видань), видавництва, друкарні, інформаційні агенції, автори, журналісти, редактори... Електронні ЗМІ – радіо та телепередачі діаспори – статус, редактори, журналісти, час транслювання передач. Коротка історія інформування по кожній з країн та по регіонах.

Крім цих трьох головних напрямів потрібно говорити і про інші галузі, наприклад, медицина, бізнес, наука, духовне життя (де існують церкви, парафії, монастирі, імена священиків, монахині, монахи, історія, заснування, фотографії), спортивні колективи, фірми та підприємства українців, різні об’єднання, крамниці, магазини, книгарні, кооперативи.

Наші осередки – міста та села проживання українців. Карта країни та регіонів зі згаданими місцевостями, де живуть Українці. Назва населень по-українськи і оригінальна – місцевою мовою.

Крім вищезгаданого, потрібно зробити і популярні дискусійні форуми на всілякі теми, чат –кімнату, де б українці цілого світу розмовляли і спілкувалися між собою українською мовою, відео-чат, відеозасідання та форуми.

Банк електронних адрес Українців. Лінки. Український магазин (музика, книги, вбрання, фільми). Реклами. Проекти. На цій інтернет-сторінці можна зробити інтернет-газету або часопис.

Українські народні пісні з нотами та словами.

Звичаї та обряди. Українська кухня.

Культура діаспори: нові народні костюми, пісні, звичаї, традиції (характерні для українців даної країни).

Родовід – походження, українські прізвища по містах, «це є моє село, а звідки ти», «шукаю родину – як звати твого прадіда – моя мати з...».

Для здійснення проекту потрібний координатор для кожної країни, який буде цим займатися та координувати інших. З країн, де проживає велика частина нашого люду (Канада, США, Бразилія, Аргентина, Росія), можливо, буде потрібно більше координаторів.

Сторінка має бути двомовна українсько-англійська, а якщо є бажання – кожна діаспора може додати і мову своєї країни. Сторінка також має бути якісно дізайнована, в українському народному дусі, з блакитно-жовтим колоритом та вишивками – можливо, для цього потрібно зробити міжнародний конкурс. Високий ступінь автоматизованості сторінки.

Від цієї інтернет-сторінки очікується, щоб вона стала всезагальним порталом української діаспори та потужним джерелом інформації для кожного. Прошу вислати пропозиції щодо цієї сторінки та всі пропозиції, зауваження і дані щодо цього проекту.

Мирослав Гочак,
Новий Сад, Сербія

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004