УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Жовтень Закордонне українство: історія і сучасність


Під такою назвою відбулася презентація книжкової виставки, яка відкрилася 24 вересня 2003 року в Національній парламентській бібліотеці (НПБ) України.

На відкриття виставки завітали почесні гості: народний депутат України І. Драч, голова УВКР М.Горинь, голова ОУН М. Плав’юк, заступник начальника Управління у справах української діаспори та міжнародних зв’язків Державного комітету у справах національностей та міграції Світлана Дроздовська, а також науковці та видавці. Зі вступним словом виступив директор НПБ А. Корнієнко. У його та інших виступах вималювалася невтішна ситуація, яка склалася в Україні з видавництвом української книги, ввезенням до нашої країни подарованої діаспорою літератури. Викликає жаль і те, що на Заході, зокрема в США та Канаді, діаспорна молодь помітно асимілюється, тому в книгарнях і продається всього 6–8 книжок українською мовою протягом року. Було зроблено висновок: допоки державна влада України не буде зацікавлена збереженням культурної спадщини, ми можемо втратити раритетні українські видання та цікаві історичні документи, які зараз знаходяться за кордоном.

Присутні мали змогу ознайомитися з розділами виставки: «Українська діаспора від минувшини до сьогодення», «Українці близького зарубіжжя», з літературою та документами (їх представлено понад 300), які розповідають про історію української діаспори, сучасне життя українців, проблеми та можливість залучення їх до участі в процесах, що відбуваються в нашій державі. На прохання парламентської бібліотеки МЗС України дало доручення посольствам України країн, де проживає українська діаспора, щодо збору і надсилання літератури до фондів НПБ. Тому окремим розділом «Діаспора – Україні» представлено літературу, що останнім часом надійшла до книгозбірні з-за кордону. Зокрема, завдячуючи консулу Посольства України у Франкфурті-на-Майні (ФРН) Ю. Ярмілку одержано книги від представника української громади Німеччини, відомого літературознавця Анни-Галі Горбач з бібліотеки її чоловіка Олекси Горбача. Інтерес присутніх викликали наукові збірники Українського вільного університету, «Українські граматики», «Українське літературознавство», «Евхологіон або Требник» митрополита Петра Могили, виданий у Києві 1646 року, фотопередрук якого здійснений у Римі у 1988 році п. Горбачем. За сприяння консула в м. Куритиба Федеративної республіки Бразилія В.Григораша надійшли книги від тамтешньої української громади. Серед видань – історико-правничий нарис о. Василя Зінька «Рідна школа у Бразилії», хронікальні записки-спомини «Перший мій рік у Бразилії» о. Дорофея Шимчія, ювілейний Календар Праці до 100-ліття еміграції українців, поезії Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка українською і португальською мовами. Поповненню фонду сприяв також радник Посольства України у Великобританії С. Кучеренко. На виставці представлено видання наших громад за кордоном (РФ, Вірменія, Бразилія), вітчизняних організацій та видавництв – УВКР, Державного комітету у справах національностей та міграції, видавництва ім.Ольжича та інших.

Світлана Остапа,
прес-секретар УВКР


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004