Під кінець літа у Воронезькій області з візитом перебувала делегація Івано-Франківської області на чолі з головою облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком. За час візиту відбулося багато ділових зустрічей, члени делегації познайомились із Воронежем та його пам’ятками. Про мету поїздки і враження від перебування на Воронежчині розповідає начальник головного управління зовнішніх зв’язків, туризму і торгівлі Івано-Франківської облдержадміністрації Мирослав Блащук.
Наш візит пов’язаний з питаннями можливої закупівлі зерна. На жаль, у цьому році ми змушені піти на такий крок. Щоб надати цьому процесу впорядкованого характеру, кабінет міністрів рекомендував саме Івано-Франківській та Закарпатській областям підтримувати зв’язки з Воронежем. Крім того, у нас є намір підписати з Воронезькою областю всебічну угоду про економічне та культурне співробітництво. Сім років тому подібну угоду ми вже підписали з Новгородською областю.
Основа для налагодження такого співробітництва в нас є. Іванофранківщина має прибуткові галузі господарства – лісова і деревообробна промисловість, нафтохімія. Значний потенціал має сільське господарство, легка промисловість. Особливої уваги заслуговує туризм. Якщо його правильно «розкрутити», матимемо обнадійливі перспективи. Івано-Франківська область майже вдвічі менша Воронезької, майже половина її території – гірські масиви Карпат і передгір’я, що вже приваблює. Звичайно, у нас дуже популярні зимове катання на лижах, водний туризм уздовж Дністра, останнім часом посилено розвивається т. зв. «зелений» сільський туризм. Багато наших сільських жителів облаштовують садиби під приватні готелі з повним утриманням. Бажаючих відпочити таким чином є багато, особливо із Західної Європи. Йдеться навіть не про історичні чи архітектурні пам’ятки, гості із задоволенням мандрують околицями, збирають лісові дарунки, допомагають доїти корів, косити сіно, колоти дрова. До того ж – чисте повітря, смачний домашній борщ... І в такий спосіб частково розв’язується гостра проблема зайнятості населення. Наша делегація привезла до Воронежа свої пропозиції щодо спільного розвитку туризму. Для початку ми сподіваємося прийняти в себе представників туристських фірм Воронежа і місцевих засобів масової інформації, запрошуємо познайомитися з нашим досвідом, налагодити контакти, а щось і запозичити.
Підставою для планів на майбутнє є те, що в нас багато спільного в укладі економіки, розвитку торгівлі і малого бізнесу. Ми могли б суттєво доповнювати один одного в асортименті продукції, що виробляється. Воронеж – чисте й красиве місто, в якому багато доглянутих парків і скверів, немало й історичних пам’яток. Але й Івано-Франківськ теж око милує. Нам є що і з чим порівнювати!..
|