УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Вересень Не змарнований час


Вперше за історію СКУ Восьмий Світовий Конгрес Українців відбувся на терені Європи, більш того, — в столиці незалежної України, стольному граді Києві. Також вперше на Конгресі було представлено чисельні делегації українських організацій з країн Центральної та Східної Європи, в тому числі з Сербії і Чорногорії, які представляла делегація крайового Товариства української мови, літератури і культури «Просвіта». До її складу ввійшли Василь Дацишин — голова Товариства, Мирослав Гочак — секретар, а також члени «Просвіти» Петро Гелебан, Славко Микитишин, Стефан та Олена Сем’янові. Серед учасників Конгресу із Сербії і Чорногорії були ще й представники Союзу русинів і українців СіЧ.

Наші делегати взяли активну участь в роботі Світової Координаційно Виховно-Освітньої Ради, Світової Ради для Справ Культури та Конференції Українських Молодечих Організацій. На Конференції Українських Молодечих Організацій (КУМО) одним із трьох доповідачів був Мирослав Гочак, який розповів про становище української молоді в Сербії та поділився міркуваннями щодо ролі КУМО у майбутньому. Поважним визнанням для сербської «Просвіти» було обрання Мирослава Гочака членом Робочої (ділової) президії Конгресу, була також нагода й звітувати про діяльність української громади Сербії і Чорногорії та крайового Товариства «Просвіта». Присутні на Конгресі делегати і гості мали змогу дізнатися про досягнення української громади в Сербії та Чорногорії в галузях освіти, культури, ЗМІ, про наші плани на майбутнє.

Голова нашого Товариства Василь Дацишин під час Конгресу мав нагоду зустрітися з паном Геннадієм Москалем, головою Державного комітету України у справах національностей та міграцій. Варто додати, що вже 12 вересня делегація Державного комітету, очолювана Г. Москалем, відвідала українську громаду Сербії і Чорногорії. В період перебування у Києві члени нашої делегації мали нагоду виступити в програмах Національної телекомпанії України, телеканалу «Інтер», дати інтерв’ю для радіо.

Під час роботи Конгресу нами представлено два проекти програм. Це програма Школи україністики (українознавства) для дітей та молоді української діаспори (автори — Стефан та Олена Сем’янови) та програма інтернет-сторінки української діаспори світу (автор — Мирослав Гочак), яка б могла б стати потужним джерелом інформації про діаспору. Проекти цих програм були схвалені. Користуючись нагодою, делегація Товариства «Просвіта» зустрілася з головою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, народним депутатом України Павлом Мовчаном. Була змога обмінятись думками про можливості співпраці між «Просвітами» України та української громади Сербії і Чорногорії. Першочерговим завданням є впровадження програм Літніх шкіл україністики, допомога у реалізації факультативів української мови тощо. Сторони погодили свої позиції і точки зору, домовлено незабаром підписати Протокол про співпрацю.

Хоча в серпні дні ще досить довгі, для нас вони минали стрімко. Адже крім засідань і розмов та переговорів на нас чекали ще прогулянки неповторно прекрасними вулицями Києва, його пам’ятки і святині. На жаль, часу на все, чого прагла душа, не вистачало. Однак ми поверталися додому з твердим переконанням, що час, проведений у Києві, — не змарновано.

Петро Гелебан,
Славко Микитишин

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004