УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2003 рік Вересень У Крим зі Спілкою української молоді


Учасники — збірна України

У команді були хлопці та дівчата зі всієї України, майже 50 осіб. Більшу частину колони складали представники з Харкова і Луцька, також по декілька чоловік зі Стрия (Львівська область), Вознесенська (Миколаївщина), Луганська та Києва. За перші дні подорожі майже всі познайомилися один з одним, а наприкінці навіть потоваришували.

Маршрут Сімферополь–Алушта

Похід розпочався з залізничного вокзалу Сімферополя. Перший відтинок дороги до Бахчисарая ми перетнули на електропоїзді. А звідти пішли пішечки. І почалося найцікавіше. З самого початку муляли лямки рюкзаків, але назад дороги не було.

Перша зупинка — Бахчисарайський музей історії. Там усі полегшено зітхнули, а все ж це був тільки початок шляху. З музею колона вирушила до озера, але дорога туди виявилася довгою. Пройшли декілька кілометрів і нас настигла ніч.

На запитання: «Скільки ще йти?» керівник походу Олександр Олександрович Задорожній відповів: «Ще два кілометри». Два кілометри переросли приблизно у шість. Одним словом, до місця призначення ми прийшли о першій годині ночі. Нашвидку повечерявши, полягали спати. Перший ранок зустрів нас сонцем. До обіду всі встигли перекупатися у озері, поїсти, скласти речі і напитися чистої джерельної води.

Озеро — великий Кримський каньйон

Далі ми вирушили до великого Кримського каньйону. Спочатку відвідали ванну молодості. Середньорічна температура в ній — вісім градусів тепла. Охочі пострибали в неї і стали зовсім молодими. Це звичайно жарт.

Ніч нас застала в каньйоні. Уявіть собі ситуацію: сорок вісім чоловік з п’ятьма ліхтариками пересуваються горами зі швидкістю п’ятдесят метрів на годину, з ризиком для життя у дев’яносто відсотків.

Уявили? Так оце — колона туристів Спілки української молоді йшла, а точніше сказати повзла по великому Кримському каньйону. Десь о другій ночі всі полягали спати, а вранці наступного дня колона розбилася на декілька груп, кожна з них вирушила до виходу з каньйону.

О десятій ми здолали перешкоди і зробили привал, а потім піднялися на гору Ай-Петрі. Особисто я не вперше був на цій вершині, але все одно захоплювало подих: яка все ж гарна наша земля!

За годину колона рушила вниз до Ялти, а звідти на тролейбусі дісталася до Алушти. Поселилися ми в тентовому містечку «Лазурне».

Спокусливе море та важке прощання

Коли ми нарешті пірнули у море, із задоволенням відчули, що труднощі, які пережили, минулися. Теплі хвилі змили всі погані спогади. Сонце лагідно пекло тіло, а море так і просило поплавати в ньому. Пригоди в каньйоні швидко забулися, ми насолоджувалися чудовою погодою і прекрасним товариством. Кожен розповідав про своє життя-буття. Ми обмінювалися адресами та телефонами, запрошували один одного у гості. Коли надійшов час роз’їжджатися, всі зрозуміли, що прощання буде не з легких. Завжди важко розлучатися після того, як проводиш спільно деякий час. А коли ще разом долаєш перешкоди — й поготів.

Я вдячний організаторам за нових друзів з різних куточків України, а також за важкий але такий цікавий туристичний маршрут, який запам’ятаю на все життя. Це був мій перший похід, тому він став своєрідним випробуванням мого характеру і фізичних можливостей. Перше, що спитали мене мої рідні вдома, це те, чи піду я ще в похід. Відповів ствердно. Гадаю, що пройшов випробування гідно і, як кажуть, «заразився» туристичною ідеєю

Останнього дня літа ми повернулися додому. Почалося звичне життя. Але всі можуть з гордістю сказати: «Я пройшов великий Кримський каньйон!».

Олександр Остапа,
учень Ірпінської Української
гімназії (Київська область)

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004