УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік квітень Дні української культури в Карелії


 У березні-квітні у столиці Республіки Карелія Петрозаводську пройшли традиційні Дні української культури, організовані товариством “Калина”. Вони розпочалися Шевченківськими читаннями та дитячим конкурсом на краще декламування українських віршів, який відбувся у республіканському Центрі національних культур. Переможцями конкурсу (всі твори на ньому виконувалися українською мовою) стали чотирнадцятирічний Єгор Чернов та тринадцятирічна Ганна Родіна.

З 17 по 22 квітня у рамках тижня українського кіно для широкого глядача демонструвалися кращі кінострічки студій України, зокрема й перлина українського поетичного кіно “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова.

А 20 квітня у виставковому залі Карельського центру народної творчості відкрилася виставка живопису та декоративно-ужиткового мистецтва “Ласкаво просимо” (вона триватиме до 3 травня). Було виставлено картини відомого петрозаводського художника Бориса Поморцева та його сина Аркадія, показано вишивки, зразки українського народного одягу, інші художні вироби кінця ХІХ – початку ХХ століть (Полтавщина, Київщина, Чернігівщина, Сумщина) з колекцій петрозаводських українців Світлани Северікової, Лариси Скрипникової, Тетяни Сібілєвої, Маріанни Раєвської, Галини Горової. Унікальну колекцію українських паперових грошей представив Анатолій Гордієнко.

У програмі Днів були також зустріч зразкового дитячого фольклорного колективу “Земелюшка” з міста Медвежегорська, який виконує українські пісні, з іншими національними дитячими колективами Центру національних культур; вечірка у ресторані “Северный” (“Північний”) “Українська вечеря”.

Кульмінаційною подією свята став великий концерт, присвячений закриттю Днів. Він відбувся у одному з найбільших кінотеатрів Петрозаводська “Победа” (“Перемога”). В яскравому феєрічному дійстві взяли участь дитячі колективи – ансамбль “Українські ластівки” (Петрозаводськ, керівник Валентина Соболевська) та “Земелюшка” (Медвежегорськ, керівник Наталка Шепелєва); народний хор “Українська пісня” з Петрозаводська під керівництвом заслуженого працівника культури Росії, заслуженої артистки Карелії Клари Стасюк, дует гітаристів – Ярослав Устинов та Людмила Петрова, Настя Зелінська (флейта), Сашко Зелінський (кларнет). Зачарувала глядачів виконанням українських народних пісень під бандуру гостя з України, хмельничанка Євгенія Гаєвська. Несподіваним для багатьох був фінал концерту – “Реве та стогне...” Тараса Шевченка пролунала українською та фінською мовами у виконанні хору “Українська пісня” та гостя свята з Фінляндії, великого друга українського товариства Юхі Керонена. Постановку танців здійснила Тетяна Сібілєва, вела концерт Світлана Корнієнко.

У закритті Днів української культури взяли участь голова Законодавчих Зборів Республіки Карелія Микола Льовін, голова Державного комітету РК з національної політики Євген Шорохов, міністр РК з надзвичайних ситуацій та цивільної оборони Микола Федотов, директор Центру національних культур Лана Мігунова, заступник голови Об’єднання українців Росії Юрій Кононенко.

Натхненником та головним організатором справжнього українського свята на північній карельській землі була голова авторитетного та знаного  у республіці Товариства української культури “Калина”, член Організації Українських Націоналістів кавалер українського Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Лариса Скрипникова.

Заходи Днів української культури широко висвітлювались республіканськими друкованими засобами масової інформації, Карельським телебаченням і радіо.

На світлинах: 2237aна виставці декоративно-ужиткового мистецтва; 2275a – виступає голова Законодавчих Зборів РК Микола Льовін. Праворуч – Лариса Скрипникова; 2293a – на сцені ансамбль “Земелюшка”; 2331a – Юха Керонен та хор “Українська пісня”.

 

Довідково: Республіка Карелія – республіка у складі Російської Федерації. Розташована на північному заході Росії, на кордоні з Фінляндією. Населення – 716 тис. чоловік (карели – 79 тис., або 10 відсотків, фінни – 18 тис., або 2,3 відсотка, вепси – 6 тис., або 0,8 відсотка, росіяни – 582 тис., або 73,6 відсотка, білоруси – 56 тис., або 7 відсотків, українці – 28 тис., або 3,6 відсотка; мешкають також поляки, татари, чуваші, литовці, євреї, мордва та ін.) Столиця – місто Петрозаводськ (266,2 тис.) На території Карелії у сталінські часи розташовувались концентраційні табори. В урочищі Сандормох з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року було розстріляно 1111 політв’язнів, у тому числі понад 300 українців – громадсько-політичних діячів, видатних діячів української культури та мистецтва. Кожного року 5 серпня меморіал у Сандормосі відвідує українська делегація за ініціативою українських правозахисників.

Юрій Мороз 

Обєднана прес-служба

Федеральної національно-культурної автономії

"Українці Росії",

Обєднання українців Росії

та Бібліотеки української літератури в Москві 

 

 

На фото:

Виступає голова Законодавчих Зборів РК Микола Льовін. Праворуч - Лариса Скрипникова

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004