УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік квітень Спільне засідання у Москві


 9-10 квітня у Москві відбулося спільне засідання рад двох федеральних українських організацій Російської Федерації – ОУР та ФНКА “Українці Росії”.

У засіданні взяли участь керівники 40 регіональних українських організацій. Розглянуто хід виконання рішень ІІІ Конгресу українців Росії, який відбувся у 2002 році, стан української освіти в РФ.

З доповідями виступили голова ОУР та ФНКА “Українці Росії” Олександр Руденко-Десняк, перший заступник голови ОУР Валерій Семененко. В обговоренні доповідей взяли участь представники українських організацій Анатолій Костюк (Калінінград), Євген Савенко (Нижнєкамськ), Мирослава Філіпова (Томськ), Дмитро Денисенко (Воронеж), Наталя Кубланоська (Іваново), Олена Карасьова (Москва), Володимир Дорошенко (Уфа), Олександр Близнюк (Санкт-Петербург), Арсен Марченко (Кемерово), Володимир Манович (Новосибірськ), Олександр Лазаревський (Самара), Микола Ганущак (Сургут) та заступник голови ОУР Юрій Кононенко.

Було відзначено, що правління ОУР, керівництво ФНКА, українські організації у 2003-2004 роках продовжили роботу по реалізації рішень ІІІ Конгресу українців Росії і докладають чимало зусиль для організації проведення заходів та виконання програм федерального рівня.

Майже в усіх регіонах було проведено заходи по відзначенню сумної дати для українського народу – 70-ти річчя Голодомору в Україні 1933 року.

Для пожвавлення інформування українських організацій створено Web-сайт ОУР та ФНКА, розпочато транслювання радіопрограми “Українська хвиля” на одній з московських радіостанцій. Відкрито салон української книги в Сургуті.

Воронезькі українці проводять підготовчі заходи по встановленню пам’ятника Т. Шевченку в м. Розсош.

Останнім часом створено багато нових осередків українських товариств, що дуже похвально, але поряд з ними утворились організації вихідців з України, так звані, земляцтва, які не беруть до уваги український аспект національно – культурної роботи. Багато дискусій викликають публікації в газеті “Украинские вести”, яка нещодавно почала виходити в Москві. В деяких статтях взагалі перекручуються, неправильно трактуються факти української історії, створюється негативний образ українця.

В РФ до цього часу не склалося системи української освіти, не існує жодної державної української школи, та дошкільного дитячого закладу. З одного боку тут – нерозуміння проблем і відсутність підтримки державними органами РФ, з іншого боку – це пасивна роль самих українців у цій справі.

В ході дискусії були виявлені серйозні проблеми у вирішенні національного питання в РФ – численні реорганізації російської виконавчої влади призвели до зменшення ваги національного питання у практичній діяльності федеральних владних структур.

Недостатньо уваги приділяється співпраці українських організацій з державними органами та громадськими організаціями України. Як позитивний факт, відзначено предметне вивчення українських осередків представниками УВКР, сприяння з боку товариства “Україна-світ” освітнім програмам російських українців, але зв’язки з материковою Україною залишаються слабкими. Прикро, що не реалізується Національна програма “Закордонне українство” до 2005 року.

На засіданні говорилося про нові ускладнення, пов’язані з перетином державного кордону між Україною та Росією у зв’язку з набуттям чинності деяких нормативних актів РФ.

З обговорених питань прийнято розгорнуте рішення.

Микола Свінціцький,

головний редактор теле-

радіопрограм УВКР


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004