УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік квітень Літературне свято в Татарстані


 "ДОБРИЙ ВЕЧІР"

Літературне свято української поезії у Нижнєкамську.

Засівала доля всесвіт потихеньку,

Вибирала кожному краще майбуття.

Розсипала діток України-неньки,

Мов зернятка жита по теренах життя.

 

         Поетичне свято "Добрий Вечір", яке українське товариство міста Нижнєкамська, що у Татарстані, проводить в рамках року 190-річча Тараса Шевченка, традиційно присвячується світлій пам'яті Почесної членкині товариства "Вербиченька" Євгенії Федорівни Риковцевої (в дівоцтві Добрий-Вечір).

         Вона була не пересічною людиною. Витонченість натури, цілковитість і глибина душі, легкість і приємність у спілкуванні, елегантність і безмірна доброта Євгенії Федорівни завжди притягали до себе безліч людей. Вона вміла знаходити спільну мову з маленькими дітьми, зі школярами і студентством, з людьми похилого віку.  І кожному здавалося, що саме його ця жіночка виділяє більш над усе, саме до нього ставиться краще, ніж до інших. Мабуть так воно і було, бо її доброти вистачало на всіх, а лукавство - риса не її. У 2001 році Євгенія Федорівна покинула нас назавжди, але її пам'ять товариство вирішило вшанувати не звичайною трапезою, а урочистим поетичним святом.

         Це свято дозволяє хоч не часто зібратися багатьом українцям численних міст республіки Татарстан, Росії, України, які наділені даром володіння поетичним словом, які є причетними до літератури і не байдужі до світового українського руху. Таких людей виявилося немало, вони бажають бути почутими, щоб донести до слухачів свої думки, поділитися сокровенними бажаннями, висловити тугу за далекою Батьківщиною.

         Більш відомими в республіці стали Людмила Найденко - вчителька української мови з Нижнєкамська, Євген Жолнерович -  міліціонер з робочого селища Олексіївське, Оленка Чорняєва - журналістка з Казані, Валентина Садовнікова - працівник КамАЗу з Набережних Човнів, Броніслав Степанов  - молодий учитель і Олексій Лизенко пенсіонер з Нижнєкамську, Олесь Храбан - вчений секретар Історичного клубу м. Москви, Петро Струк - Почесний член "Вербиченьки" з далекого канадського Сент Катарінесу. І побачила світ збірка поезій українців, які живуть поза межами України.

         Звичайно з часом щирих українців, з палаючими патріотичними серцями віднайшлося набагато більше. Стало ясно, що припиняти справу збирання таких людей та їх творчості просто неможливо.

                   До віршевого збірника війшли Геннадій Мєщанінов - музичний керівник товариства "Вербиченька", заслужений працівник культури Татарстану і нагороджений нагрудною відзнакою України "За розвиток української культури в Росії", Раїса Федорова з м. Ізюм що на Харківщині, яка майже все своє життя провела за межами Батьківщини,  Геннадій Пономарьов учитель фізики з Каменська-Уральського, інженер-теплоенергетик з Казані Валерій Маркович Полтавець, який у літературних колах більш відомий як Іван Неважний.

         Збірник друкувався в Україні, в Ніжині  за сприянням і допомогою Ніжинського державного педагогічного університету і його ректора пана Василя Яковця, Центру гуманітарної співпраці з діаспорою і його директора пана Станіслава Пономаревського та завдяки коштам пана Петра Струка. За що всім їм велика подяка.

         Свято пройшло у приміщенні Центральної бібліотеки ім. Г.Тукая м. Нижнєкамська. Приїхали на свято пан Пономаревський з Ніжина, який привіз разом з тиражем збірника цікаві і корисні дарунки для дітей недільної школи, освячені у Троїце-Сергієвій лаврі чудові ікони в дарунок товариству, приїхала Раїса Федорова з Ізюму, приїхав з Каменська-Уральського пан Пономарьов, зібралося багато мешканців міста, зацікавлених поезією, і вистачило її на всих. Поезії пана Петра Стука, Олеся Храбана, Антоніни Листопад та Євгенії Риковцевої були представлені заочно, але то не було перешкодою відчуття їх присутності.  Різноманітність жанрів, натхненність виконання віршів, насиченість музикою, тепла і затишна атмосфера сприяли зміцненню дружніх стосунків, встановленню нових контактів і спілкувань між українцями з численних міст України та діаспори. Подаровані кожному автору примірники збірки, святкові буклети, квіти, пам,ятні сувеніри і вдячні оплески слухачів, як і щирі слова вітання заступниці Голови "Вербиченьки" Раїси Степанової, були доказом визнання цінності і якості кожного таланту. Це пікреслила і представник Нижнєкамської літературної спілки "Данко" Алтинай Ахмєтова, в професійності віршів якої вже давно нема ніяких сумнівів.

Ото радів би наш славетний Кобзар, що невмируще українське поетичне слово живе, процвітає, пробиває шлях крізь товщу іншомовного оточення навіть на теренах сонячного Татарстану, лунає голосно, торкає душу, і вилилося навіть у віршеву збірку "Мов зерна колосу на теренах життя".

                                                                 

                                                                                              Людмила Найденко,

Нижнєкамськ

Татарстан

Російська Федерація

 

З питань придбання поетичного збірника можна звертатись за адресою:

Найденко Людмила Валентиновна

проспект Мира, 83, кв. 111

г. Нижнекамск

р. Татарстан, Россия, 423581

Тел дом.: (8555) 343594

E-mail:  


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004