УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік січень Придністровський ювілей


 

До 10-літнього ювілею Дубосарське районне товариство українців Придністров’я «Промінь» йшло впевнено і наполегливо. Як і решта українських громад Придністров’я, розпочинали відроджувати українську культуру, по зернині збираючи все, чим багатий наш народ. Створили при товаристві самодіяльний колектив «Чорнобривці», розшукували і шили власноруч український одяг, збирали пісні. А потім співали їх, збираючись на репетиції. Надбань, звичайно, вже багато. «Чорнобривці» спромоглися стати лауреатами декількох музичних конкурсів та фестивалів: «Козацькому роду немає переводу», «Горицвіт», «Пшеничне перевесло» та інших. Побували з гастролями в багатьох українських містах, зокрема, у Києві, Луганську, Львові, Одесі, Вінниці. Співали на фестивалях, брали участь у конкурсах, виступали з концертною програмою в сусідніх райцентрах України, в містах рідного Придністров’я. Не обійшлось без участі ансамблю й святкування 10-ї річниці Спілки українців Придністров’я імені Олександра Бута, були вони учасниками І Республіканського фестивалю української пісні в м. Григоріополь. У святі української культури вже брали участь і інші колективи, створені пізніше — жіночий ансамбль «Чарівниця», дитячий гурт «Чорнобривчики».

Учасниками свята були також колективи художньої самодіяльності з інших міст Придністров’я. Григоріопольське районне товариство української культури «Стожари» залучило до участі у фестивалі колектив з такою ж назвою та народний ансамбль української пісні «Діброва». Привітати колег прийшли голови товариств російської, молдавської і єврейської культури. Українські пісні тісно переплелися з мелодіями інших національностей. І це було чудово. Приєдналися до заходу й дитячі танцювальні гурти з міста Дубосари.

Ювіляри почули багато теплих слів і привітань на адресу товариства та його голови Анатолія Шияна. Дубосарців вітали делегації УВКР, а також Товариства «Україна-Світ». Від Посольства України в Республіці Молдова виступила перший секретар Оксана Васильєва. Не залишились осторонь і голова Спілки українців Придністров’я Володимир Боднар, а також голови товариств української культури Петро Богуцький, Аліса Коханова, Микола Стасішен та Роман Пасічанський.

Приємно було поринути у святкову атмосферу, але чому тільки 10 років? Адже ця громада згуртувалася раніше. У травні 1992 року перший голова Спілки українців Придністров’я Олександр Бут, який на той час був також головою Кам’янського районного товариства української культури імені Т. Шевченка, організував у селі Рашків Кам’янського району незвичайної політичної ваги захід. Щоб припинити в Придністров’ї братовбивчу війну, у старовинному селі зібрались представники майже всіх населених пунктів лівого берега Дністра.

На І Всеукраїнському Віче Придністров’я Дубосарську делегацію очолювала Світлана Олійник. А незабаром, у липні 1992 року, до Кам’янки приїхала з Дубосар Емілія Савчук разом з Леонідом Івановичем з міста Бендери. Кам’янське районне товариство української культури передало в міста, які найбільш постраждали від військових подій в Придністров’ї, взуття, білизну і медикаменти. Все це зараз у минулому, але хочеться, щоб люди не забували нашої спільної історії навіть під час великих українських свят. На початку 90-х рр. минулого століття Придністров’я сколихнула потужна хвиля українського відродження, зараз це відродження набуває нових якостей, що містять в собі певний досвід і нові традиції.

Нехай так триває завжди.
Успіхів Вам!

Ростислава СТАСІШЕНА,
менеджер з освітніх питань
УВК
Р


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004