УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік січень На щедрівку до «Світанку»


 

Напередодні свята Йордана (його ще іменують Водохреща) завітали до Семипалатинської громади «Світанок» побратими з сусідніх Усть-Каменогорська та Павлодара. Семипалатинськ зустрів гостей гарним морозом під тридцять градусів, а члени громади теплими вітаннями та гарячим обідом. У міському акіматі було влаштовано для гостей прийом та своєрідний «круглий стіл», де за духмяним казахським чаєм присутні обмінялися новинами й планами на найближчий час, які випливають з постанови 10-ї ювілейної сесії Асамблеї народів Казахстану та виступу на ній Президента Республіки, Голови Асамблеї народів Казахстану Н. Назарбаєва. Тим часом концертну залу міського Будинку культури вщент заповнили бажаючі торкнутися серцем до джерел самодіяльного народного мистецтва.

Святковий вечір відкрив голова Семипалатинського українського об’єднання «Світанок» Михайло Плахотнюк, привітавши присутніх з новорічними і різдвяними празниками та незвичайною подією: зустріччю трьох сусідів по Іртишу — Семипалатинська, Усть-Каменогорська і Павлодара, Семипалатинців та гостей зачарували пісні Мар’яна Федуха, який сам пише музику та слова пісень і майстерно їх виконує. До речі, пан Федух минулого року відвідав рідну Буковину, Галичину, Черкащину, Вінниччину та Золотоверхий Київ. І всюди дарував землякам твори у власному виконанні. От який талановитий суто український митець мешкає в далекому казахстанському степовому краї!

Голова Асоціації «Українці Казахстану» Михайло Парипса щиро привітав присутніх зі святами, зазначив, що українці «Світанку» на чолі з М. Плахотнюком є найбільш мобільними серед українських громад республіки, їм належать різноманітні ініціативи. І нинішня «потрійна» зустріч теж стала можливою завдяки їх наполяганням.

Дарунком від павлодарців стали чарівні українські ліричні та народні пісні у виконанні дуетів і тріо у складі солістів Павлодарського народного хору Анатолія Невмивако, сестер Ярини та Катерини Соколик. Керівник делегації Усть-Каменогорська, заступник голови обласної малої Асамблеї народів Казахстану Лео Шик, тепло привітавши гостей та господарів зі святами та цікавою зустріччю, подарував семипалатинцям і павлодарцям чудове видання, здійснене трьома мовами: «Дім дружби — Східний Казахстан», в якому чимало місця відведено для українців області та реcпубліки.

Сюрпризом став хвилюючий виступ молодіжного вокального колективу «Кохання» з Усть-Каменогорська під орудою керівника Галини Сербіної. Молоді виконавці майстерно представли чимало українських пісень, отримуючи заслужені оплески та овації глядачів. Молодість і майстерність цікавого колективу були підсилені чудовими концертними костюмами. З їх красою не може порівнятися жоден з колективів українських громад у республіці. Творчий колектив «Кохання» безмежно вдячний послу України в Казахстані В.Г. Цибенку, який нещодавно від щирого серця подарував таку красу молодим виконавцям. Друга частина зустрічі пройшла в затишному приміщенні комп’ютерної школи, де директором М. Плахотнюк. Тут вже панувала різдвяна домашня атмосфера. На столах смачна кутя, борщ, драглі та ще не менш як півтора десятка чудодійних українських страв. А ще пузаті карафки з вишневою наливкою «Плахотнюкові мрії». Так, так, то Михайла Плахотнюка творіння, він перебрав технологію та смак наливки зі свого чарівного Вінницького краю. Членкині української громади Семипалатинська, талановиті господині, подарували гостям кулінарську майстерність та рецепти своїх українських пращурів.

І в цій святковій атмосфері панували колядки та щедрівки, які майстерно розпочинали павлодарські співаки, а їм допомагали и всі присутні, не зважаючи на рівень володіння українською мовою. Варто було бачити, як дівчата та хлопці з Усть-Каменогорська вслухались у кожне слово пісень та обережно, але з насолодою, долучалися до загального співу. Окрім різдвяних співів, виконано чимало давніх народних, козацьких та стрілецьких пісень, розказано чимало цікавих бувальщин.

Душею вечора був голова татарського центру Семипалатинська Г. Ахунжанов, професійний музикант, він не тільки акомпанував українським пісням, але чимало їх і зачинав, нагадуючи українцям, що й такі були. Активісти Усть-Каменогорських національних громад влучно зауважили, що за столом у світанківців зібралася велика та єдина дружня сім’я. Присутнім на вечорі до вподоби прийшлося козацьке гасло: «Будьмо! Гей!». Воно неодноразово лунало з уст представників всіх націй, які хвалили наших пращурів за вдалий об’єднуючий заклик. Усть-каменогорці запевнили, що це гасло і в них віднині приживеться. Вечір завершився здравицею на честь господарів «Многая літа» та яскравим святковим феєрверком.

Інна Волошаніна,
Казахстан


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004