19–21 лютого 2004 року районне управління освіти Дарницького району м. Києва спільно з директорами шкіл запросило партнерів по співпраці Кам’янського району Придністров’я для участі у науково-практичному семінарі: «Роль загальнолюдських та національних цінностей у духовному розвитку особистості». До складу делегації входили: заступник глави держадміністрації Кам’янського району Валер’ян Деревчук, начальник районного управління народної освіти Володимир Бичков, голова Кам’янського районного товариства української культури ім. Т.Г. Шевченка Микола Стасішен, директори та вчителі української мови і літератури з шкіл, які мають партнерів по співпраці. Така форма обміну досвідом започаткована освітянами сусідніх держав чотири роки тому, коли було укладено перші угоди про співробітництво. А зараз відбулося вже сьоме зібрання педагогів, які проводять практичні заняття як у Києві, так і в Кам’янському районі. Програма семінару була насичена всілякими заходами, які проходили у багатьох загальноосвітніх навчальних закладах Дарницького району. Першими зустрічала гостей загальноосвітня школа (ЗОШ) №267, у якій присутні мали можливість стати учасниками свята рідної мови.
У всіх навчальних закладах гості побували на різноманітних заходах. Гімназія «Діалог», наприклад, показала виставу драматичного гуртка. ЗОШ №302 організувала семінар на тему «Національне виховання учнівської молоді в умовах становлення української державності», який пройшов у музеї декоративно-прикладного мистецтва, що на території Києво-Печерської лаври. Кожен з директорів-придністровців відвідав школу, з якою укладено угоду про співпрацю. У рамках семінару пройшла науково-практична конференція «Мова народу — цвіт його духовного життя», присвячена дню рідної мови. З педагогами спілкувалися науковці, автори підручників з української мови, поети, які порушували проблеми, пов’язані з вивченням і вживанням державної мови.
Окрема програма була присвячена наробкам у роботі з дітьми в позашкільний час. Останнім заходом став «круглий стіл», де освітяни ділилися враженнями, намагалися знайти шляхи для вирішення деяких проблем, обмінювались досвідом роботи, вносили пропозиції, висловлювали побажання, робили зауваження, а наостанку виробили рекомендації, спрямовані на формування у підростаючого покоління національної самосвідомості у системі загальнолюдських цінностей. Кияни запросили гостей на святування масляної, придністровці із задоволенням покуштували кулішу з димком, поспівали українських пісень.
Ростислава Стасішена, менеджер УВКР |