УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік березень Прес-конференція УВКР


 По завершенню роботи чергових щорічних Зборів УВКР у приміщенні Секретаріату УВКР відбулася прес-конференція, на якій на питання журналістів відповідали голова УВКР Михайло Горинь, голова українців Карелії Лариса Скрипникова, голова Бібліотечної ради Бібліотеки української літератури Юрій Кононенко (Москва, РФ) та інші.

Михайло Горинь зокрема повідомив, що наступні збори відбудуться пісня виборів Президента України. Коротко розповів про роботу УВКР за минулий рік. Окремо зупинився на дослідженні українських громад Російської Федерації. Протягом 2003 року делегації УВКР відвідали громади Карелії, Татарстану, Далекого Сходу тощо. «Громада Карелії, — зазначив п.Михайло, — перейшла етап становлення, і тепер проводить заходи типу науково-практичних конферецій. Кількість таких активних громад збільшується. Наприклад, в Нижнєкамську (Татарстан) неформально діє чудова недільна школа, на Далекому Сході (Сахалін і Камчатка). Цікавою є діяльність угорської громади, яка налічує всього 3 тисячі українців. Її представники взяли участь у спорудженні українсько-угорського пам’ятника, домоглися приміщення 380 кв. метрів і проводять цілий ряд науково-громадських заходів».

Разом з тим голова УВКР відзначив, що ставлення офійної влади в РФ до українців є радянським: ми всі слов’яни, а для чого нам ділитися. Залишається тенденція зберегти те, що було утверджено при Радянському Союзі. На ІІІ Всесвітньому форумі українців, коли було обрано новий склад УВКР, ми поставили собі за мету відновити наші ЗМІ, зазначив п. Михайло. Ми зараз регулярно випускаємо «Вісник УВКР». Також видали цілий ряд книжок. Окрім ознайомчо-координаційних поїздок, ми провели цілий ряд науково-практичних конференцій, «круглих столів». Зокрема нещодавно пройшла конференція «Стан і проблеми українських громад Російської Федерації». Нам вдалося видати книжку матеріалів-досліджень цієї конференції.

Друга проблема, на яку ми звернули увагу, це залучення молоді до вивчення української діаспори. Проведено два конкурси серед школярів Києва, які вивчали українців Придністров’я і Далекого Сходу. Учні так серйозно поставилися до цієї роботи, що представили до уваги журі солідні наукові дослідження, які можуть бути дипломними роботами або стати основою дисертації. Це невипадковий підхід. Такі конкурси дають нам можливість з’єднати різні прошарки української громади в єдине ціле. Ми — про діаспору, діаспора — про нас. Систематично Українське радіо понад рік передає нашу передачу «Ми — українці» тощо.

В 2004 році продовжимо цю роботу. Ми сподіваємося, що цього року зможемо залучити до цієї роботи не тільки громадські організації, а й державні. Настала пора, аби держава включилася у вивчення діаспори і одночасно надавала допомогу українським громадам поза межами України. Лариса Скрипникова подякувала голові УВКР за сприяння у врученні їй почесних нагород України ордену княгині Ольги ІІІ ступеня та Почесної грамоти Верховної Ради України. Саме ці нагороди надихнули її та українців Карелії до ще більш активнішої громадської роботи. Члени товариства «Калина» 2004 року до 190-річчя Тараса Шевченка організували демонстрацію кінострічки про українського поета в одному з найбільших кінотеатрів Петрозаводська, планують провести Дні української культури в Карелії, в рамках яких пройде конкурс дитячих малюнків на тему «Соловецький в’язень», присвячений Петру Калнишевському, також дитячу науково-практичну конференцію тощо.

Юрій Кононенко окреслив загальну ситуацію з українством в Росії. Зараз в РФ діє 82 українські організації, 56 з них мають юридичний статус. Останнім часом спостерігається продовження процесу виникнення нових організацій, зокрема в тих місцях, де їх раніше не було. Дві громади створено в Кабардино-Балкарії (в Нальчику і Прохладному). Проблем в українців Росії дуже багато. Російська держава байдужа до цих питань. Взагалі все залежить з одного боку від того, як регіональна, тобто місцева адміністрація, ставиться до цієї проблематики, і з іншого — наскільки активними є наші громади. У завершальному слові Михайло Горинь відзначив, що цього року УВКР продовжуватиме вивчення українських громад Російської Федерації, зокрема Сибіру.

Прес-служба УВКР


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004