У столиці Данії Копенгагені в міській бібліотеці відбувся тиждень культури та історії України. На виставку, яка проходила в рамках тижня, завітали тисячі людей. Відвідувачі отримали листівки про голод 1932–33 рр. в Україні, терор радянської влади проти українських патріотів, страшні умови, в яких перебували в’язні ГУТАБу.
Організатор заходу голова Скандинавської станиці АБН Петро Кузьма-Балицький зазначив, що багато сучасників досі не знають правди про становище України та українців у Радянському Союзі. Петро Кузьма-Балицький нещодавно відзначив свій 80-літній ювілей. Народився в селі Плесківцях Зборівського району. Вже в 15-літньому віці став членом патріотичної молодіжної організації і почав боротися з поневолювачами України. Пов’язав свою долю з ОУН і досі є її активним членом. Він не збирався залишати батьківщину. Але зазнавши репресій від польської, нацистської і радянської влади, змушений шукати політичного притулку за кордоном. Другою батьківщиною стала Данія, де й живе ювіляр з 1958 року.
Все своє життя він боровся за незалежність України проти викривлення історичних фактів. Зокрема виступав проти вивезення українців із Західної України до Сибіру. Разом з родиною і друзями пан Петро організовував благодійну допомогу учасникам визвольних змагань, яких було заслано до Сибіру. Останні роки він опікується районним товариством інвалідів «Надія» м. Чорткова, що на Тернопольщині. Петро Кузьма-Балицький ніколи не вважав, що незалежність України це щасливий збіг обставин, такий собі подарунок небес. Усе його життя, його діяльність є свідченням того, що незалежну державу українці вибороли, за неї йшли на Голгофу. Активністю пана Петра захоплювалась славетна Слава Стецько. «І один у полі воїн», — писала вона про нього.
Петро Кузьма-Балицький відомий у багатьох країнах світу. На ювілей він отримав сотні вітальних листів і телеграм. У посольстві України в Данії відбувся святковий вечір, на якому перший секретар амбасади Юрій Павлов вручив ювіляру козацьку булаву. Те, що він став українським патріотом, пан Петро завдячує матері і бабусі. «ОУН та Євген Коновалець дали нам ідею. Скажіть українській молоді, що ідея живе лиш тоді, як людина готова за неї померти», — зазначив Петро Кузьма-Балицький.
Прес-службаУВКР |