УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік березень Шевченківське свято в Сіднеї


Величне урочисте вшанування Кобзаря відбулося в Сіднеї 14 березня 2004 року в сповна заповненій присутніми залі Дому Молоді у Лідкомбі. У своєму вступному слові, вітаючи від імені Культурно-освітньої реферантури Об’єднання Українських Громад усіх присутніх у залі, зокрема посла України п. Олександра Міщенка, капітана яхти «Батьківщина» п. Дмитра Бирюковича, культ-освітній референт ОУГ НПВ Володимир Войтович сказав: «…Цього року сповнилося 190 років з дня народження духовного батька українського народу, Великого Кобзаря — Тараса Шевченка, який своїм пророчим словом кликав український народ пробудитися з «рабів німих» на борців за свою волю, і чи не перший він в історії нашого народу збудив українську історичну думку, огорнувши її шляхетною, глибокою любов’ю до України».

Концертну програму розпочав «Заповітом» хор СУМу «Легенда». Це був дуже вдалий початок концерту, в якому брали участь: Шкільний хор Центральної школи ім. Кн. Ольги — (диригент Лариса Буряк, супровід на гітарі Петро Коваль), декламатори Катерина Атаманюк, Таня Бейлі-Вітбурн, Валя Кравченко. Співаки солісти: Марта Менцінська, тріо бандуристів Петро і Ніла Деряжні, Андрій Баран, бандуристи «Ластівки», жіночий ансамбль «Суцвіття», хор Братської школи УКЦеркви св. Андрія. Кожен з виконавців старався якнайкраще виконати пісні на слова Тараса Шевченка, або такі, які підходять до імпрези, за що глядачі у залі нагородили їх оплесками. Портрет Шевченка, який висів на сцені — праця знаного Петра Кравченка.

Володимир Войтович від імені всіх присутніх подякував виконавцям і наголосив на тому, що це прекрасно, що в ньому брало участь так багато дітей. Посол України Олександр Міщенко у своєму виступі подякував за запрошення, офіційно передав сіднейському художникові Стефанові Хвилі листа з приводу прийняття його до Спілки художників України. Пан Хвиля на чужині і співав в опері, і намалював кілька сот прекрасних картин, кілька з них в Києві й Одесі. Вітаємо пана Хвилю з визнанням його таланту в Україні!

Окремо пан посол зупинився на великому значенні постаті Шевченка в українській історії та культурі. Потім подякував усім виконавцям, окремо називаючи кожного. І заторкнув невизначеність питання щодо встановлення скульптури на честь Т.Шевченка, яка до цього часу не має місця свого постійного розташування у Сіднеї. Зараз ця скульптура знаходиться у залі, де проходило свято. Посольство виступило з ініціативою, щодо перевезення цієї скульптури до Канберри і встановлення її поруч з пам’ятником Жертвам голодомору та політичних репресій в Україні. Це дасть можливість усім делегаціям з України, політикам, урядовцям та всім, хто перебуває в столиці Австралії покласти квіти та вклонитися пам’яті нашої України. Публіка прийняла таку заяву оплесками. Ми практично узгодили це питання і сподіваюся, що на наступний березень 2005 р. ми зможемо відкрити пам’ятник Великого Кобзаря в Канберрі. Ще було запрошено до слова капітана Дмитра Бирюковича, який розповів про морську подорож яхти «Батьківщина» з Києва навкруги світу. Після зупинок і численних зустрічей в ЗСА, на Гаваях, островах Кука, Новій Зеландії яхта причалила в Австралії.

Пан Бирюкович твердив, що тисячі людей відвідали яхту, оглянули стенди з матеріалами про Україну, було роздано тисячі листівок з інформацією про Україну. Також повідомив, що ця подорож, на жаль, закінчується в Австралії через фізичне виснаження і фінансові труднощі.

Вечір на честь Тараса Шевченка закінчився піснею «Ще не вмерла Україна».

Марічка Галабурда-Чигрин, Австралія

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004