УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік березень Щорічні Збори УВКР


 19–20 березня у м. Києві відбулися Збори представників організацій-членів УВКР. У їх роботі взяли участь представники українських громад Білорусі, Молдови, Придністров’я, Російської Федерації (Москва, Саратов, Карелія), Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Польщі, Словаччини, Угорщини, США.

Заслухавши і обговоривши звіт голови Михайла Гориня про діяльність Української Всесвітньої Координаційної Ради за 2003 рік, представники організацій-членів УВКР у загальній ухвалі відзначили, що робота Ради стала стабільнішою. Подальша її основна діяльність має бути спрямована на реалізацію рішень ІІІ Всесвітнього форуму українців. Основні зусилля в подальшій роботі мають бути скеровані на зміцнення організаційного стану УВКР, піднесення на новий ступінь розвитку зв’язків колективних членів-організацій в Україні та за її межами.

Для удосконалення механізмів підтримки українців, які проживають за межами України, щодо задоволення їх культурних, інформаційних, мовних та освітніх потреб учасники Зборів вирішили розробити ініціативи стосовно покращення механізмів повернення українців на батьківщину, активно впливати на процес залучення інтелектуального потенціалу світового українства для налагодження і зміцнення взаємовигідного економічного, політичного та культурного співробітництва з іноземними країнами та піднесення престижу Української держави в світі.

УВКР надаватиме всебічну допомогу українцям у створенні й діяльності нових громадських організацій за межами України. Для реалізації національної програми «Закордонне українство» до 2005 року УВКР неодноразово виступала з пропозицією розробки скоординованого плану державних структур та громадських організацій, які співпрацюють із закордонним українством.

Учасники Зборів вирішили організувати сумісний контроль за виконанням узгоджених планів співпраці та звітувати Президентові України про їхнє виконання. Збори обговорили громадські ініціативи УВКР: Закон України «Про правовий статус закордонних українців», Концепцію національної політики щодо закордонного українства, Національну концепцію розвитку громадянського суспільства в Україні.

Учасники Зборів вирішили провести консультації між Президіями УВКР та Світового Конгресу Українців щодо узгодження дій та подальшої співпраці у сфері взаємин між існуючими громадськими, культурно-освітніми, молодіжними, виховними, церковно-релігійними, бізнесовими організаціями в Україні та за кордоном. Налагодити роботу з новою хвилею емігрантів з України.

Збори прийняли ряд документів: ухвалу щодо підготовки до ІV Всесвітнього форуму українців, який відбудеться у серпні 2005 року; заяву щодо ситуації навколо національної Спілки письменників України; звернення щодо закриття газети «Сільські вісті» та інші. Також учасники Зборів обговорили і прийняли нову редакцію Статуту УВКР, затвердили новий план роботи на 2004 рік. На прес-конференції, яка відбулася після завершення Зборів журналісти запитали голову УВКР, чому від української частини представників, а їх 16, були присутні всього семеро.

Невже з-за кордону легше доїхати, ніж з Києва? Михайло Горинь відповів, що учасники Зборів доручили йому написати кожному з українських представників (це переважно народні депутати України та інші шановані особи) лист, в якому висловити невдоволення від імені всіх присутніх.

На думку голови УВКР Михайла Гориня загалом цьогорічні Збори пройшли конструктивніше, ніж попередні. Одним з вагомих наслідків плідної роботи є прийняття нового Статуту УВКР. Голова статутової комісії Микола Плав’юк зазначив, що новий Статут має чіткіші формулювання і став більш зрозуміліший, конкретніше визначені функції законодавчих та виконавчих органів УВКР. Згідно з новим Статутом змінюється кількісний склад самої Ради. Якщо раніше до неї входили по 16 представників західної, східної діаспори та від України, то тепер по 12 плюс голова, тобто всього 37. До президії Ради натомість чотирьох обиратимуть 9 чоловік (обов’язково має входити й голова Секретаріату).

Щодо підготовки до IV Всесвітнього форуму українців, то учасники Зборів зазначили, що він не повинен проходити так, як попередній. На третьому форумі були присутні багато людей, які не мали ніякого бажання вирішувати проблеми українців за кордоном чи розбудовувати громадянське суспільство в Україні. Їхня мета була дорватися до мікрофона, щоб висловити палке невдоволення діючим Президентом та владою. «Але ж не ми обирали цю владу», — підсумували представники діаспори. Тому найбільша дискусія розгорнулася навколо питання про прийняття нових членів УВКР.

Протягом двох років це питання залишається відкритим. Наступні Збори відбудуться після виборів Президента України.

Світлана Остапа, прес-секретар УВКР


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004