УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2004 рік жовтень Молоді – культуру, культурі – молоді таланти


Звісно, можна багато говорити про бездуховність молоді, про генетичну заангажованість у російську культуру, висувати різноманітні гіпотези і намагатися доводити якісь теорії. Але мені здається, що причина полягає просто у відсутності якісних зразків вітчизняної культури. Маємо той самий “Океан Ельзи”, “ВВ”, ще кілька якісних музичних гуртів, кілька першокласних письменників. Але чи можемо ми сказати, що ця кількість творців національної культури є достатньою для європейської країни, яку вже традиційно порівнюють із Францією, принаймні, за кількістю населення?

Таке питання поставили собі в Українській Всесвітній Координаційній Раді. Результатом стало рішення про проведення семінару, мета якого – розроблення спільної програми дій українських громадських організацій, мистецьких об’єднань, продюсерських центрів України та українського зарубіжжя з поширення і популяризації кращих зразків сучасної і класичної національної культури в молодіжному середовищі.

Сказано – зроблено. 6 жовтня в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочався семінар, на якому були представлені три категорії суб’єктів культурного процесу: загальноукраїнські молодіжні патріотичні організації, регіональні мистецькі осередки та гості з українського зарубіжжя – в даному разі – з Москви й Волгограду. Протягом трьох днів гості семінару презентували свої організації та проекти, мали змогу обговорити можливі шляхи і механізми поширення сучасних зразків української культури серед молоді, а також практично попрацювати над проектом Програми УВКР “Українській молоді – українську культуру” на 2005 рік.

Найактивнішими учасники семінару були першого дня, адже кожен мав можливість презентувати перед аудиторією вдячних слухачів свою організацію, свої проекти. Дискусія й обговорення, що прикметно, пройшли мляво. Мабуть, часу на суперечки вже нема, а очевидною стала потреба працювати. Це й підтвердив третій, заключний, день семінару. До фіналу прийшли з головним – практичним – результатом. Труднощі в його досягненні були значні, адже одна справа – займатися мистецькою та інформаційною діяльністю на місцевому рівні, і зовсім інша  – координувати свої дії з представниками інших регіонів, чимось жертвуючи, відмовляючись від своїх геніальних ідей і щораз наштовхуючись на певні непорозуміння та відсутність коштів.

Отож, заключного дня семінару учасники та організаційний комітет, зібравшись у силі, виробили й затвердили Програму УВКР “Українській молоді – українську культуру” на 2005 рік.

Було прийнято рішення про оголошення конкурсу проектів на краще проведення  фестивалів, днів культури, виставок, ювілейних і святкових заходів, на підготовку педагогів і керівників художньої самодіяльності, на створення найбільш ефективної системи поширення літератури, касет, компакт-дисків, організацію зустрічей молоді з відомими письменниками, митцями. Усе це планується робити в співдружності з профільним Комітетом Верховної Ради, Міністерством культури та мистецтв, посольствами України, творчими обєднаннями, інформаційно-культурними та мистецькими центрами, самодіяльними та професійними художніми колективами, а також громадськими організаціями.

Гості розїхалися задоволені й сповнені нових планів і сил, потрібних їм для того, аби творити національну культуру й просувати її в маси. Організаційний комітет семінару також залишився задоволений, оскільки УВКР доклала усіх можливих зусиль до того, аби об’єднати острівці української культури, розкидані по всій країні, та згуртувати регіональні організації в потужну силу, перейняту українською ідеєю, щоби кожен українець міг пишатися вітчизняною культурою та обирати українське.

Наразі чекаємо результатів – затвердження програми дій Зборами УВКР, які заплановані на грудень, а там уже й фінансування. Теж не зайва річ.

Оксана Вєліт,

менеджер УВКР


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004